«Я думаю, що це ефективний і гарний майданчик для обміну досвідом» – начальник відділу ринків адміністративних і загальних послуг в АМКУ Галина Верцимаха про KiAC

«Я думаю, що це ефективний і гарний майданчик для обміну досвідом» – начальник відділу ринків адміністративних і загальних послуг в АМКУ Галина Верцимаха про KiAC

Про важливість публічних обговорень законопроєктів про легалізацію грального бізнесу та терміни, які можуть знадобитися для його прийняття, у мініінтерв’ю для Kyiv iGaming Affiliate Conference розповіла представник Антимонопольного комітету України Галина Верцимаха. Ми поспілкувалися з експертом безпосередньо на конференції 18 грудня.

Галина – керівник відділу ринків адміністративних і загальних послуг в Антимонопольному комітеті України (АМКУ). На її рахунку 16 років держслужби в АМКУ, три з яких – на керівній посаді.

Інтерв’юер: Kyiv iGaming Affiliate Conference (KiAC)

Респондент: Галина Верцимаха (Г. В.)

KiAC: Як публічні обговорення законопроєктів про легалізацію азартного бізнесу можуть допомогти у формуванні комфортних умов для розвитку індустрії?

Г. В.: У будь-якому випадку я вважаю, що законопроєктна робота не може проводитися кулуарно та закрито. Тим паче у сфері, у якій необхідні спеціальні знання, розуміння та певний досвід, який потрібно переймати, оскільки напрацювання вже існують. Ми не перша країна, яка легалізує або хоче легалізувати гральний бізнес. Відповідно, це все потрібно проводити відкрито.

Але є, звісно, і частка ризику, пов’язана з тим, що відкрита розробка та дискусія можуть відводити законотворців в інше русло. Є певний момент лобізму.

Думка кожного має бути почута. Але повинен бути відповідно відпрацьований той документ, норми, якого будуть спрямовані на жорстке регулювання, справедливу оцінку діяльності компаній і вимоги компаній для того, щоб ринок розвивався незалежно від того, хто саме на нього зайде.

KiAC: За вашими прогнозами, коли приймуть закон про легалізацію грального бізнесу?

Г. В.: Складно сказати, оскільки є досить велика кількість альтернативних парламентських законопроєктів, які зараз зареєстровані. За інформацією, яка є в нас, деякі з них об’єднуватимуться в один. Відбудеться це чи ні – поки питання. Процес досить довгий, дискусійний, тому мені, наприклад, складно сказати, що це станеться в найближчі декілька місяців.

Напрацювання альтернативних законопроєктів і різні бачення все-таки відтягують процес прийняття закону на тривалий період часу.

З прийняттям закону ми навряд чи зможемо сказати, що ринок відразу запрацює. Щоб він заробив, потрібно, щоб пройшов ще деякий час для формування регулювального органу, якщо він створюватиметься, розробки системи онлайн-моніторингу. Тому прийняття закону, набуття ним чинності та конкретно робота ринку також займуть різні проміжки часу.

KiAC: Розкажіть про ваші враження від конференції. Що сподобалось?

Г. В.: Мені сподобалося різноплановість усіх спікерів, різна тематика, яка підіймається. Дуже корисно дізнатися про міжнародний та європейський досвід. Я думаю, що це дуже цінно і для розробки, і для застосування окремих норм, положень у законопроєктах, які будуть. Тому я думаю, що це ефективний і гарний майданчик для обміну досвідом.

KiAC: Які теми найбільше сподобалися та зацікавили?

Г. В.: З того, що я встигла почути, найбільше сподобалася доповідь про відповідальну гру.


18 грудня Галина була учасником панельної дискусії «Переродження грального ринку України» на KiAC.

Докладніше про підсумки круглого столу читайте тут >>>

Оцінить, будь-ласка, новину:
( 56 голоси, середня 4.37 з 5. )
Дізнайтесь про нових спікерів та головні новини конференції.