Партнерська програма: що це і як діє?

Партнерська програма: що це і як діє?

Через високий рівень конкуренції, інтернет-ресурсам, які лише розпочинають діяльність з товарами і послугами або інформаційним порталам, іноді складно залучити нових користувачів і розкрутитися. Сьогодні у пошуку нових клієнтів і одержанні заробітку допомагають партнерські програми. Пропонуємо з’ясувати, що це, навіщо вони і як сприяють в отриманні прибутку.
 

Що таке партнерська програма?

Партнерська програма, або, як її часто називають, партнерка – вид співпраці між власником товару або послуги і сервісом, який готовий його рекламувати на власній платформі. Завдяки такій рекламній кампанії партнер допомагає власникові товару реалізувати бажаний продукт, залучити нових клієнтів або підвищити популярність сайту.
Партнерські програми вигідні обом сторонам: власники послуг залучають нових покупців і до цього ж діляться власними прибутками з партнерами, які допомогли знайти нових клієнтів.

 

Як працює партнерська програма?

Партнерські програми часто використовуються нерозкрученими сайтами, новими інтернет-магазинами і стартапами, щоб підвищити популярність і залучити клієнтів. Для цього власник нового бізнесу реєструється в одній із партнерських програм і створює контекстне посилання або рекламні оголошення, які сприятимуть залученню покупців.

Тим часом ресурси-партнери – наприклад, власники інших сайтів – розміщують оголошення на власній платформі. Отже, їхні користувачі знаходять рекламні повідомлення, дізнаються про новий ресурс і переходять за посиланням – так партнер виконує завдання і привертає нового користувача.
Щоб визначити, від якого партнера прийшов новий клієнт, використовуються спеціальні посилання з партнерським ідентифікатором – так система не помиляється і відправляє комісію партнеру, який знайшов клієнта.
Оплату партнери отримують залежно від умов, які заздалегідь обговорено – різноманітні види партнерських програм пропонують відповідні умови щодо винагороди. Однак, сплачуючи послуги партнерів, власник товарів не повинен йти в мінус, адже, залучаючи нових користувачів, власне він  заробляє гроші.

Як заробити на партнерських програмах?

Щоб заробити за сприяння партнерських програм, слід враховувати, що вони є різних видів, а значить, передбачають різні способи оплати.

Оплата за продаж

Коли береш участь у такій партнерській програмі, ресурс, який розміщує у себе оголошення, отримує оплату лише за умови, коли, перейшовши за посиланням з його сайту, користувач здійснив покупку товару на ресурсі власника. Вважається, що це один з найбільш прибуткових видів партнерських програм, бо, отримавши гроші за товар, продавці готові заплатити партнеру високий відсоток.

Оплата за клік

У випадку з оплатою за клік людина, яка розмістила рекламу на своєму сайті, отримує оплату за кожен клік користувачів. Але цей вид партнерської програми – найбільш невигідний, оскільки оплата – мінімальна. Пояснюється це так: просто перейшовши за посиланням, користувач може відразу закрити сторінку – отже, продавець не зацікавлений у серйозній оплаті.

Оплата за показ

У цьому випадку партнер розміщує рекламне оголошення, а продавець товарів здійснює оплату за користувача, який переглянув банер. Винагорода - мінімальна, тому такий вид партнерської програми для заробітку лише дуже популярних ресурсів з неабиякою кількістю відвідувачів.

Що таке заробіток на CPA партнерських програмах?

CPA (Cost Per Action) партнерські програми – ще один вид партнерок, де оплата здійснюється за дії користувачів на платформі продавця.
У цьому випадку недостатньо, щоб клієнт просто перейшов за вказаним URL, – необхідно, щоб після переходу він зареєструвався на сайті, залишив коментар, підписався на розсилку, скачав певний продукт або пройшов опитування.

Отримати плату за таку партнерську програму складніше, хоча винагорода залежить від складності виконаної дії і, як правило, буває високою.

Як партнерська програма виплачує гроші?

Партнери отримують винагороду відповідно до умов договору та залежно від виду партнерської програми.

Виплата грошей здійснюється двома способами: комісія може бути вказана в особистому кабінеті партнера як «партнерські відрахування», а за умови автоматичного режиму виведення грошей винагорода відразу надходить на електронний гаманець і виводиться на банківську картку.

Як правильно обирати партнерську програму?

 

До того як стати учасником будь-якої партнерської програми, необхідно звернути увагу на неабияку кількість деталей.

Унікальність продукту

Важливо звернути увагу на товари, з якими працює партнерська програма. Унікальні продукти зацікавлять клієнтів більше. Так, побачивши посилання на них, користувачі перейдуть за ним з більшою ймовірністю.

Недоступність у безкоштовному вигляді

Варто врахувати, що не потрібно приєднуватися до партнерської програми, яка працює з продажем товарів або наданням послуг, доступних безкоштовно. Наприклад, партнерка, яка працює з рекламою курсів, які можна пройти безкоштовно, не допоможе отримати прибуток.

Попит на товар

Важливо пам'ятати, що, аналізуючи товар, потрібно звернути увагу на його затребуваність. Партнерські програми, які працюють свідомо з товарами, на які немає попиту, теж не сприятимуть заробітку.

Перспективи

Необхідно звернути увагу на перспективи подальшої співпраці з партнерською програмою. Партнерки, які пропонують тривалу співпрацю і працюють з платформами, які продають багаторазові послуги і товари на постійній основі, допомагають отримати хороший прибуток.

Тематика

Дуже важливо співпрацювати з програмами, продукти яких з тієї сфери, якій присвячено сайт партнера. Тематика сайту і розміщені на ньому рекламні оголошення повинні мати схожість – так користувачі зацікавляться пропозиціями.

Заробіток

Також потрібно звернути увагу на вид партнерської програми, розмір винагороди, яка пропонуєтьяс за рекламу і частоту виплат.
Партнерські програми сприяють як тим, хто бажає розкрутити власний ресурс і продати товари, так і платформам, які допомагають це зробити і які розміщують рекламні оголошення.

Про партнерські програми детально розкажуть експерти на Kyiv iGaming Affiliate Conference.


Подробиці заходу та реєстрація – на офіційному сайті

 

 

Дізнайтесь про нових спікерів та головні новини конференції. Підпишіться та отримайте знижку на ваш квиток.