«Найпопулярніша серед операторів юрисдикція – Кюрасао, оскільки вона найбюджетніша» – глава юрвідділу Law & Trust International Тетяна Клименко

«Найпопулярніша серед операторів юрисдикція – Кюрасао, оскільки вона найбюджетніша» – глава юрвідділу Law & Trust International Тетяна Клименко

Про труднощі, з якими оператори стикаються під час ліцензування, та ефективні системи моніторингу діяльності азартного бізнесу в інтерв’ю для Kyiv iGaming Affiliate Conference розповіла керівник юридичного відділу Law & Trust International Тетяна Клименко.

Тетяна – досвідчений юрист-міжнародник, фахівець із платіжних рішень для грального бізнесу. Надає послуги з ліцензування, податкового структурування та створення міжнародних холдингових структур у гемблінг-індустрії.

Інтерв’юер: Kyiv iGaming Affiliate Conference (KiAC)

Респондент: Тетяна Клименко (Т. К.)

KiAC: Розкажіть про фірму Law & Trust International. Які обов’язки ви в ній виконуєте?

Т. К.: Law & Trust International була заснована у 2003 році, це міжнародна юридична компанія, яка надає послуги у сферах оподаткування та консалтингу, займається реєстрацією та супроводом бізнесу, сертифікацією, бухгалтерським обліком та аудитом, оформленням нерухомості тощо.

Вона веде свою діяльність у Європі, Америці, Австралії та Океанії, а також Азії, Африці. Офіси та представництва компанії розташовані в Україні, Великобританії, США, РФ, Грузії та на Кіпрі. Я працюю в українському офісі, де є керівником одного з юридичних департаментів. Мої обов’язки полягають у веденні проєктів клієнтів і виконанні управлінських функцій як керівника відділу.

KiAC: Ваша компанія займається ліцензуванням грального бізнесу в 12 країнах. Які з юрисдикцій серед клієнтів найпопулярніші?

Т. К.: Найпопулярніша серед операторів юрисдикція – Кюрасао, оскільки вона найбюджетніша. Ще можна виокремити Мальту й острів Мен.

KiAC: З якими основними труднощами стикаються оператори під час ліцензування азартного бізнесу?

Т. К.: Найголовніша проблема – відкриття рахунків. У багатьох країнах світу гральна діяльність визначається як високоризикова, відповідно, банки чи інші фінансово-кредитні установи не готові приймати операторів гральних закладів навіть за наявності ліцензій.

Друга за важливістю проблема – сертифікація програмного забезпечення та стурбованість регуляторів тим, щоб ПЗ дійсно надавало оператору та гравцеві однакові шанси на виграш.

Третя за важливістю проблема – дотримання законодавства про протидію легалізації злочинних коштів. Як показує закордонна практика, саме через казино здійснюється значна частка операцій, єдина мета яких – відмити кошти з незаконного джерела.

KiAC: Чи гарантує ліцензування прозорість у фінансовій та податковій діяльності операторів?

Т. К.: Ліцензування підвищує вимоги до оператора. Оператор у добровільному порядку розкриває корпоративну структуру володіння, менеджменту та інших своїх внутрішніх функцій, зокрема нормативні акти, які регулюють трудову діяльність працівників.

Ліцензування – це обов’язковий моніторинг із боку органів державної влади, а також відповідальність за ті чи інші порушення, які можуть бути здійснені оператором.

Проте, навіть попри процедуру ліцензування, через яку проходять оператори для отримання права працювати у сфері гральних послуг, завжди є особи, які готові тим чи іншим способом обійти або безпосередньо порушити закон, якщо це може збільшити виторг. Ліцензування ж встановлює суттєві бар’єри на шляху таких осіб.

KiAC: Як можна це проконтролювати та які заходи вживають у різних країнах? Що слід перейняти під час створення українських систем моніторингу?

Т. К.: Можу виділити 10 основних заходів, які ефективні за кордоном і підійдуть для України.

  1. Створення публічних реєстрів кінцевих бенефіціарів.

  2. Встановлення кваліфікаційних вимог до директорів.

  3. Встановлення вимог про благонадійність акціонерів (не судимий, не брав участі в будь-яких фінансових скандалах/махінаціях тощо).

  4. Розміщення серверів на території країни, що видала ліцензію.

  5. Розмежування ліцензій на сегменти B2C (безпосередньо задіяні у гральному бізнесі) і B2B (обслуговують B2C-компанії, зокрема створюють та обслуговують програмне забезпечення).

  6. Посилений валютний контроль операторів для запобігання виведенню коштів за кордон.

  7. Створення посилених заходів щодо протидії легалізації (відмиванню) коштів, отриманих злочинним шляхом. Наприклад, вимога призначити незалежного AML-офіцера, який буде особисто відповідати за виявлення порушень AML-законодавства.

  8. Введення зобов’язання публікувати звітність і відомості про контролюючих осіб, корпоративну структуру та директорів.

  9. Запровадження обов’язкового аудиту.

  10. Введення щомісячних перевірок.

KiAC: На вашу думку, де зараз діють найнадійніші системи контролю фінансової та податкової діяльності операторів?

Т. К.: В США, Великобританії, Німеччині, Норвегії та Нідерландах.

KiAC: Про що розповісте у своїй доповіді на конференції?

Т. К.: Розгляну, які є системи моніторингу фінансової та податкової діяльності операторів у країнах, де гральний бізнес найбільш розвинений. Розповім про контроль податкових відрахувань уповноваженими органами і про те, яких вимог повинні дотримуватися оператори.

Також приділю увагу тому, де відкривати рахунки для забезпечення контролю податкових відрахувань. Окремо розповім про умови створення резервного фонду для виплат гравцям. На ньому мають зберігатися грошові кошти, встановлюватися механізми їх виплат і гарантії для гравців, водночас захист даних коштів покладається на державу.


18 грудня Тетяна виступить на KiAC. Докладніше про її доповідь читайте тут >>>

Оцінить, будь-ласка, новину:
( 101 голоси, середня 4.28 з 5. )
Дізнайтесь про нових спікерів та головні новини конференції.