Як вибрати юрисдикцію для гемблінгової компанії у 2019 році? Думка В’ячеслава Устименка

Як вибрати юрисдикцію для гемблінгової компанії у 2019 році? Думка В’ячеслава Устименка

Як правильно вибрати країну для реєстрації гемблінгової компанії? Про це під час доповіді на Kyiv iGaming Affiliate Conference розповів В’ячеслав Устименко — керівник юридичної компанії LAWBOOT, експерт із юридичного консалтингу глобальних IT-, fintech- і gambling-компаній.

Про п’ять юрисдикцій, у яких, на думку В’ячеслава Устименка, можна найвигідніше зареєструвати компанію — далі в статті.

Про поточну ситуацію з реєстраціями компаній

Із січня 2018 року в Латвії, де у багатьох українських підприємців були рахунки, почалася криза. Через це було заморожено 24 000 рахунків підприємців.

«Багато українських компаній зараз зареєстровані як шотландські або британські партнерства. Наскільки мені відомо, з ними далі працюють тільки латвійські банки. Якщо ви хочете бути 24 001-им підприємцем, якому колись заблокують рахунок — можете продовжувати працювати так і надалі. Якщо ні, то партнерства LP і LLP — це вже не юридичне рішення. Хочете нормальний банківський рахунок — змініть LP на Гонконг», — стверджує В’ячеслав.

Спікер виділив п’ять країн, де реєструвати гемблінгові компанії буде найвигіднішим рішенням: спеціальний адміністративний округ Гонконг, Кіпр, Болгарія, Швейцарія і США.

Реєстрація гемблінгової компанії в Гонконзі

Гонконг вигідний передусім тим, що його влада пропонує нульове пільгове оподаткування. Друга причина — там немає непрямих податків.

Але треба враховувати: щоб компанія у Гонконзі не платила податки, її рахунок мусить бути відкритим за межами країни реєстрації — наприклад, у Швейцарії, Болгарії, Угорщині, на Кіпрі або в Грузії.

Вартість оформлення: від $2500.

Термін оформлення: у середньому 3–4 тижні.

Загалом податкова система Гонконгу може скласти конкуренцію навіть офшорним зонам, надаючи широкі можливості для фінансування та для міжнародної торгівлі.

Реєстрація гемблінгової компанії на Кіпрі

Переваг в оформленні компанії на Кіпрі багато: це й політична стабільність, і відсутність валютного контролю. Кіпр не входить в український перелік офшорних зон.

Однак з 14 червня 2018 року Центробанк Кіпру заборонив відкривати рахунки іноземним компаніям типу Shell, які мають хоча б одну з ознак:

у компанії немає реального офісу в країні інкорпорації (навіть якщо є юридична / поштова адреса);

у компанії немає «самостійної економічної цінності».

Вартість оформлення: від $2100.

Термін оформлення: у середньому 3 тижні.

Підсумок: на Кіпрі одна з найнижчих ставок корпоративного податку в ЄС (12,5 %), але потрібно враховувати, що компанії без реального офісу рахунок на Кіпрі не відкриють.

Реєстрація гемблінгової компанії в Болгарії

Для відкриття компанії в Болгарії необхідне виконання таких вимог:

  • наявність (як мінімум) одного директора, посаду якого може обіймати фізична або юридична особа;
  • присутність не менше одного акціонера компанії;
  • реєстрація юридичної адреси компанії на території болгарської юрисдикції;
  • обов’язкова оплата не менше 70 % статутного капіталу, загальна сума якого — 50 000 левів для СП (спільного підприємства) і 5000 левів для ТОВ (товариства з обмеженою відповідальністю).

Вартість оформлення: від $300.

Термін оформлення: у середньому 1–3 тижні.

Відкрити фірму (юридичну особу) у Болгарії може будь-який іноземець, навіть без дозволу на проживання. Винятком є ​​тільки індивідуальний підприємець, який не може стати юридичною особою.

Реєстрація гемблінгової компанії у Швейцарії

Швейцарське законодавство окреслює всього дві організаційно-правові форми для компаній, зареєстрованих на її території:

  • товариство з обмеженою відповідальністю;
  • акціонерне товариство.

До громадянства засновників компанії немає певних вимог, але необхідно прийняти на роботу громадянина Швейцарії, який буде обіймати посаду одного з директорів компанії.

Вартість оформлення: від $8000.

Термін оформлення: у середньому 3–4 тижні.

Загалом у Швейцарії дуже приваблива система оподаткування, лояльне законодавство (навіть для нерезидентів), стабільна політична й економічна ситуація.

Реєстрація гемблінгової компанії в США

Відкриття бізнесу в США не відрізняється від створення його в інших країнах. Але під час реєстрації компанії необхідно враховувати, що в цій країні діє дворівнева система оподаткування: до неї належать і федеральні податки, і податки штату.

Вартість оформлення: від $800.

Термін оформлення: від 1 місяця.

У США сприятливі умови для розвитку бізнесу, хоча в кожному штаті працюють індивідуальні правила оподаткування, збори й закони для реєстрації підприємства.

Щоб врахувати всі особливості й не «промахнутися» з реєстрацією компанії необхідно проконсультуватися з юристами.

Інтерв’ю з В’ячеславом Устименком ►►►

До інших новин на сайті ►►►

Оцінить, будь-ласка, новину:
( 76 голоси, середня 3.7 з 5. )
Дізнайтесь про нових спікерів та головні новини конференції. Підпишіться та отримайте знижку на ваш квиток.