Глава PartnerMatrix Левон Нікогосян: «У гемблінг-індустрії B2B-компанії повинні завжди знати про просування конкурентів»

Глава PartnerMatrix Левон Нікогосян: «У гемблінг-індустрії B2B-компанії повинні завжди знати про просування конкурентів»

Свій шлях у світі гемблінгу Левон Нікогосян почав ще в студентські роки. Кинувши інститут, він повністю заглибився в роботу й почав поступово підніматися кар’єрними сходинками. Сьогодні він очолює PartnerMatrix – дочірню компанію EveryMatrix, яка займається розробкою ПЗ для гемблінг-індустрії.

Ми поговорили з Левоном про початок його кар’єри, роботу в BetConstruct, створення PartnerMatrix і майбутнє гемблінг-індустрії.

«Я кинув інститут, заглибився в роботу, і це стало початком мого шляху в сфері гемблінгу»

Я був звичайним студентом, розчарованим після вступу на улюблений фізичний факультет, який не виправдав моїх очікувань. У ранні роки захоплювався програмуванням, а після вступу до вишу єдине, що мені залишалося, тільки заглибитися в цей напрям. Я займався фрілансом і власними проєктами, і в якийсь момент мене як junior-програміста взяли на роботу на пів ставки в невелику IT-компанію. Сьогодні вона є однією з найбільших у Вірменії й у гемблінг-сфері. Через деякий час я залишив інститут, цілком зосередився на роботі, і це стало початком мого шляху в гемблінг-індустрії.

«У BetConstruct моя команда розробляла партнерські програми та агентські системи»

Робота в BetConstruct відкрила мені та моїй команді двері в гральний бізнес. Тоді компанія робила перші кроки в напрямі B2B, і за цей період ми встигли ознайомитися з рішеннями індустрії, краще вивчили своїх конкурентів, а пізніше почали обганяти їх. Наша команда займалася розробкою афіліат-продуктів та агентських систем.

«Ми відкрили філію EveryMatrix у Вірменії й перейменували її в PartnerMatrix, щоб підкреслити нашу незалежність»

На початку 2015 року я зі своєю командою відкрив філію EveryMatrix у Вірменії. Щоб підкреслити нашу самостійність і незалежність, ми перейменували компанію на PartnerMatrix. Пізніше це рішення позитивно вплинуло на співпрацю з конкурентами EveryMatrix, які сприймали PartnerMatrix як окрему компанію.

Першим успіхом вірменської філії можна вважати те, що більшість операторів EveryMatrix перейшли на нашу афіліат-платформу. Виторг PartnerMatrix почав рости, і до кінця 2016 року компанія стала прибутковою.

«У PartnerMatrix я несу відповідальність за успіх компанії»

У PartnerMatrix ми займаємося розробкою партнерських програм, безпосередньо співпрацюємо з партнерами, операторами й новинними афіліат-порталами. Ми можемо похвалитися дуже талановитими й досвідченими співробітниками. З багатьма з них ми працюємо в одній команді вже понад сім років, і головна наша перевага у тому, що ніхто не обмежений своїми обов’язками. У членів команди достатньо досвіду, щоб вільно висловлювати особисту думку щодо суміжних сфер і вносити свою лепту в прогрес продукту.

Важко перерахувати все те, що належить саме до моїх обов’язків. Коротко я б описав це так – відповідальність за успіх компанії.

«В2В-компанії повинні знати про просування конкурентів»

У гемблінг-індустрії є один важливий чинник, із яким доводиться стикатися всім B2B-компаніям – це постійна необхідність бути поінформованим про просування конкурентів. Важливо знати, які «подарунки» вони готують для тебе, над чим працюють і в якому напрямку йдуть. Це зовсім не схоже на B2C-середовище, де з легкістю можна стати клієнтом свого конкурента й отримувати розсилки про його оновлення. Тут потрібна стратегія дій і готовність до швидких змін.

«Багато операторів дізнаються про продукти PartnerMatrix на івентах, які присвячені гемблінгу та партнерському маркетингу»

Участь у заходах, які присвячені гемблінгу та партнерському маркетингу, дає мені можливість познайомитися з новими обличчями нашої сфери, зустрітися зі старими знайомими, відчувати пульс нашої індустрії та, звісно ж, ділитися новинами PartnerMatrix. Багато операторів дізнаються про нас і наші продукти саме завдяки таким заходам і виступам на них.

«Можу сказати точно: через 5 років оператори платитимуть афіліатам комісії навіть за реактивованих гравців»

У гемблінг-індустрії сьогодні є кілька трендів, про які постійно говорять. Це криптовалюта, блокчейн і VR-гемблінг.

Моя суб’єктивна думка така: у найближчі 5 років VR-гемблінг так і залишиться неактуальним для гравців, бо вимагає від них занадто багато часу, щоб бути готовим випробувати це задоволення. З’являться оператори-гіганти, які оперуватимуть виключно криптовалютою та без будь-якої ліцензії. Деякі великі гемблінг-майданчики введуть можливість поповнення балансу криптовалютою. Блокчейн стане основною технологією для зберігання даних особливого типу: угоди з правилами й умовами, відправлення повідомлень гравцям тощо.

Важко передбачити, які нові тренди з’являться через 5 років, але одне я можу сказати точно: оператори платитимуть афіліатам комісію не тільки за нових гравців, але й за реактивованих. Це я вам обіцяю!

Левон візьме участь у Kyiv iGaming Affiliate Conference, яка відбудеться 26 вересня. Він стане модератором панельної дискусії, на якій обговорять, як знайти баланс між напрямами казино, беттінг і esports.


Докладніше з програмою заходу можна ознайомитися тут >>>

Оцінить, будь-ласка, новину:
( 108 голоси, середня 3.77 з 5. )
Дізнайтесь про нових спікерів та головні новини конференції.